You are currently viewing I Barciński Mityng Lekkoatletyczny- relacja

I Barciński Mityng Lekkoatletyczny- relacja

14 maja na Stadionie Miejskim ponad 170 zawodników wzięło udział w I Barcińskim Mityngu Lekkoatletycznym. Organizatorami imprezy byli Gmina Barcin i Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zawody o 10:15 otworzyli podopieczni Rafała Moritza – najmłodsi barcińscy lekkoatleci trenujący w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego!, którzy zmierzyli się ze sobą w konkurencji biegowej. Każdy otrzymał pamiątkowy medal i zdrową przekąskę.

Właściwe zmagania rozpoczęły się o 10:30. Tego dnia barcińscy lekkoatleci podejmowali u siebie koleżanki i kolegów z klubów:

KSLZS Kruszwica

MKL Tlen Toruń

LKS Atleta Gniezno

UKB Szubin

UKS Cyprianka

MLKS Nadwiślanin Chełmno

MZKS Orlęta Aleksandrów Kujawski

GKS Piast Łubowo

UKS Czapla Białe Błota.

Zawodnicy mierzyli się ze sobą w konkurencjach biegowych na 60, 100, 200, 300, 600 i 1000 metrów, biegu przez płotki na 80 i 110 metrów, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą, skoku w dal i skoku w dal ze strefy a także skoku wzwyż. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymali piękne, odlewane medale.

Każdy startujący miał możliwość skorzystania z punktu cateringowego z wodą i owocami. Nad bezpieczeństwem młodych sportowców czuwali Ratownicy z Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Impreza miała wspaniałą oprawę dzięki wsparciu okolicznych zaprzyjaźnionych firm: Mapei Polska Sp. z o.o., która podobnie jak Trzuskawica S.A. od dłuższego czasu wspomaga zawodników sekcji lekkoatletycznej BOSiR oraz Frigo Logistics, które przekazało organizatorom pyszne lody, którymi częstowano zawodników i publiczność. Radna Rady Miejskiej w Barcinie Pani Agnieszka Sulecka ufundowała z kolei zdrowe proteinowe batony dla zawodników.

Na podziękowania i słowa uznania zasługują również Rodzice barcińskich zawodników. Pani Wioletta i Piotr Jankowscy włożyli w organizację zawodów ogrom pracy i serca, Pani Kinga Zubel mimo naprawdę trudnych warunków pogodowych pomagała przez całą imprezę na bramce, ale tak naprawdę wszyscy Rodzice dołożyli do I Barcińskiego Mityngu Lekkoatletycznego swoją cegiełkę. Dużym wsparciem byli też dla organizatorów trenerzy z Kruszwicy: Pan Tomasz Paluszak oraz Państwo Małgorzata i Andrzej Luzakowie.

Nasi zawodnicy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali Klub na swoim obiekcie. Zapewnili nam ogrom pięknych sportowych emocji. Swoim wysiłkiem, determinacją i talentem wywalczyli tego dnia wiele wspaniałych wyników i aż 21 medali:

Złoto:

Olga Jankowska – 60m U14, skok w dal ze strefy U14

Nikodem Robaczewski – 100m U16

Wiktor Czyżewski – 200m U12, skok w dal ze strefy U12

Kinga Popielarz – 300m U14

Aleksander Grześkowiak – 300m U16

Agata Popielarz – skok wzwyż U18

Jakub Zakopiec – skok w dal U16

Srebro:

Zuzanna Zubel – 80mpl U16

Nicola Moritz – 100m U18

Jakub Zakopiec – 100m U16

Nikodem Robaczewski – 110mpł U16

Julia Macina – pchnięcie kulą U18

Kinga Popielarz – skok w dal ze strefy U14

Julia Krysiak – skok w dal U18

Damian Gałgański – 300m U16

Brąz:

Zuzann Zubel – skok w dal U16

Nicola Moritz – skok w dal U18

Antoni Misiaszek – skok w dal U16

Agata Popielarz – pchnięcie kulą U18

W zawodach wystartowali również: Zofia Futyma – 200m U12 (9. miejsce) oraz skok w dal ze strefy U12 (11. miejsce), Julia Pęczak – 60m U 12 (5. miejsce) oraz skok w dal ze strefy U12 (6. miejsce),

Kinga Smyk – 600m U12 (4. miejsce) oraz rzut piłeczką U12 (6. miejsce), Szymon Forgiel – 200m U12 (8. miejsce).

Tabela wyników