You are currently viewing Rozgrywkach turnieju orlik starszy relacja 22.10.2021

Rozgrywkach turnieju orlik starszy relacja 22.10.2021

23 października w Bydgoszczy odbył się przedostatni w tegorocznych rozgrywkach turniej orlików starszych. W imprezie wzięły udział 4 najwyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej drużyny: Juventus I Bydgoszcz, Gryf Sicienko, Dąb Bosir Barcin i Juventus II Bydgoszcz.

Wczesna godzina i niekorzystne warunki atmosferyczne (niska temperatura i silnie wiejący wiatr) mocno dały się we znaki młodym Dębiarzom. Chłopcy z rocznika 2011 i młodszego zdobyli 3 punkty po zwycięstwie 3:1 nad Gryfem, a w meczach z gospodarzami przegrali kolejno 5:0 i 3:2.

Natomiast 24 października w Brzozie swoje przedostatnie spotkanie ligowe rozegrali młodzicy LKS Dąb BOSiR Barcin. Ich rywalem była miejscowa Szkoła Futbolu. Tym razem pogoda dopisała i mecz odbywał się w słonecznej aurze. Chłopcy z rocznika 2009 i młodszego pokazali w tym spotkaniu dwie połowy odmienne pod kątem zaangażowania i organizacji gry. Pierwszą niestety przespali i po 30 minutach przegrywali 2:0. Natomiast w drugiej części od samego wznowienia gry prezentowali się dużo lepiej, bardziej zdecydowanie w ofensywie, czego dowodem była szybko strzelona bramka kontaktowa.

Niestety mimo kilku dogodnych sytuacji bramkowych, nie udało się nam pokonać bramkarza gospodarzy, a po ostatnim gwizdku sędziowskim to adepci Szkoły Futbolu cieszyli się ze zwycięstwa 2:1.

Chłopcom nie pozostało nic innego jak wyciągnięcie wniosków i przygotowanie się do ostatniego meczu z Bergowią Bydgoszcz.