You are currently viewing Relacja Lekkoatletyczna 3-10-2021

Relacja Lekkoatletyczna 3-10-2021

W niedzielę 3 października zawodnicy sekcji lekkoatletycznej po raz ostatni w tym roku stanęli do rywalizacji na otwartym stadionie. W Białych Błotach odbył się Finał Grand Prix Pomorza-Kujaw-Pałuk, Mistrzostwa Województwa w Wielobojach oraz Mistrzostwa Województwa Sztafet.

W Finale Grand PRIX wywalczyliśmy aż 15 medali. Na ten wynik składał się udział w 4 zawodach (Kruszwica, Białe Błota, Szubin i ponownie Białe Błota), w których zbierano punkty w poszczególnych konkurencjach. Po ich zsumowaniu wyłoniono medalistów:

Złoto:

Wiktor Czyżewski – 60m, skok w dal,

Olga Jankowska – 60m, rzut oszczepem,

Kinga Popielarz – 200m, skok w dal,

Zuzanna Zubel – 60ppł, skok w dal

Damian Gałgański – 200m.

Srebro:

Olga Lewandowska – 60m,

Aleksander Grześkowiak – 200m.

Brąz:

Zofia Forgiel – 60m, skok w dal,

Szymon Forgiel – 200m,

Olga Jankowska – rzut piłeczką palantową.

W Mistrzostwach Województwa Sztafet również mieliśmy swoich reprezentantów, którzy spisali się na medal i wrócili z zawodów ze srebrem! Sztafeta 4x200m U14 MIX wystąpiła w składzie: Zuzanna Zubel, Kinga Popielarz, Wiktor Czyżewski, Aleksander Grześkowiak.

Nie lada wyzwaniem był start w Mistrzostwach Województwa w Wielobojach. Te zawody wymagają wszechstronnych umiejętności, których naszym zawodnikom oczywiście nie brakuje. Jakub Zakopiec zdobył srebrny medal, a Nikodem Robaczewski brązowy medal.