You are currently viewing Relacja II Miodowy Festiwal Biegowy

Relacja II Miodowy Festiwal Biegowy

  • Post author:
  • Post category:Relacje

Za nami II edycja Miodowego Festiwalu Biegowego!

W sobotę 11 września Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem biegów ulicznych w ramach II edycji Miodowego Festiwalu Biegowego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 od biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży. W biegach na 60, 100, 300 i 1000 metrów zmierzyło się około 150 najmłodszych mieszkańców Gminy Barcin. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a także słodkie upominki przygotowane przez organizatora. Dla zwycięzców biegów na 100 metrów dzieci z rocznika 2009-2011, biegów na 300 metrów dzieci z rocznika 2006-2008 oraz biegów na 1000 metrów dzieci z rocznika 2004 i 2005 przygotowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Frigo Logistics Sp. z o.o. W czasie, gdy dzieci i młodzież rywalizowały w ramach biegów towarzyszących, na płycie boiska trwały animacje i sportowe zabawy na wesoło.

Po udekorowaniu zwycięzców biegów towarzyszących organizator zaprosił biegaczy na odprawę i rozgrzewkę przy muzyce. Punktualnie o godzinie 13:00 wystartował bieg główny na 10 i 5 kilometrów – Słodka Dyszka i Słodka Piątka im. Tomasza Woźnickiego. 15 minut później wystartowali zawodnicy rywalizujący ze sobą w marszu Nordic Walking na dystansie 5 km. Łącznie do rywalizacji przystąpiło prawie 160 zawodników. Mimo trudnych warunków pogodowych wszystkim udało się ukończyć bieg.

Wyniki dla biegu na 10 kilometrów dostępne są tu:

http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/sites/default/files/II%20Miodowy%20Festiwal%20Biegowy%20-%2010km%20open.pdf

Wyniki dla biegu na 5 kilometrów dostępne są tu:

http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/sites/default/files/II%20Miodowy%20Festiwal%20Biegowy%20-%205km%20open.pdf

Wyniki dla rywalizacji Nordic Walking na 5 kilometrów dostępne są tu:

http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/sites/default/files/II%20Miodowy%20Festiwal%20Biegowy%20-%205km%20NW.pdf

Oprócz nagród w kategoriach OPEN i kategoriach wiekowych wręczono też nagrody dla najlepszej mieszkanki i mieszkańca Gminy Barcin, a także upominki dla trzech najstarszych zawodników.

BOSiR pragnie serdecznie podziękować wszystkim, bez których nie udałoby się zorganizować tej imprezy:

Władzom Gminy Barcin za promocję imprezy i wspieranie podejmowanych przez nas działań. Naszym Partnerom i Sponsorom za wsparcie i pomoc w realizacji Festiwalu: Firmie Frigo Logistics Sp. z o.o. za ufundowanie nagród dla uczestników biegów towarzyszących i przekazanie lodów, którymi częstowano dzieci i młodzież; Państwu Małgorzacie i Karolowi Witkowskim właścicielom Pasieki Rodzinnej w Ludzisku za ufundowanie miodów, które otrzymali zdobywcy pierwszych miejsc w kategoriach wiekowych oraz Hurtowni Profundal Państwa Marzanny i Ireneusza Marek z Krotoszyna za ufundowanie bananów, które uczestnicy otrzymali w bufecie na mecie biegu.

Dziękujemy Drukarni Żądza Czynów Pana Bartka Woźniaka, która stawała na głowie, żeby przygotować na czas piękne medale i puchary. Osobne podziękowanie kierujemy do Pana Michała Pałki za przygotowanie projektu medalu.

Panom Remigiuszowi Paszkietowi i Pawłowi Ratajczakowi za pomoc w przygotowaniu imprezy, sprawdzenie i oznaczenie trasy, za wszystkie cenne uwagi i wielkie zaangażowanie.

Naszej wspaniałej ekipie wolontariuszy, za to, że zawsze można na nich liczyć i za to, że bez względu na pogodę i wszelkie trudności po prostu dają z siebie wszystko. Jesteście wielcy!

Pani Marzenie Wolskiej i Panu Piotrowi Brokos składamy osobne podziękowania za zaangażowanie barcińskiej młodzieży, która tak dzielnie pomagała nam jako wolontariusze.

Miejskiemu Domowi Kultury z Panem Arturem Jakubowskim na czele za pomoc w organizacji, cierpliwość i dobre rady.

Panu Michałowi Grzechowiakowi za obsługę akustyczną. Panu Bartkowi Uszko za fachową konferansjerkę.

Funkcjonariuszom policji za pomoc w zabezpieczeniu trasy.

Straży pożarnej z komendantem powiatowym, panem Grzegorzem Rutkowskim na czele, zastępcą komendanta Pawłem Filipiakiem, Danielem Osmańskim oraz komendantem Gminnej Ochrony Przeciwpożarowej panem Bogdanem Makowskim – za pomoc w zabezpieczeniu trasy, zapewnienie opieki medycznej i pracę ramię w ramię z pracownikami BOSiRu.

Firmie Maratończyk za fachową obsługę zapisów i biegów ale też za cenne wskazówki i całe morze wyrozumiałości i cierpliwości 

Dziękujemy przede wszystkim zawodnikom i kibicom, którzy zechcieli się z nami spotkać i wystartować. To dzięki Wam II Miodowy Festiwal Biegowy był imprezą z tak pięknymi sportowymi emocjami. Liczymy na to, że za rok znów zobaczymy Was na starcie. Do zobaczenia!