Turystyka

Turystyka

Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji realizuje szeroką ofertę wyjazdów, półkolonii letnich i zimowych, letnich i zimowych obozów sportowych oraz obozów przygotowawczych dla kubów i sekcji sportowych. Program półkolonii i wyjazdowych obozów jest niezwykle bogaty: łączy on zarówno formy zajęć sportowych jak i rekreację i elementy turystyczne. Infrastruktura sportowa na terenie Gminy Barcin pozwala na organizację obozów przygotowawczych na odpowiednim poziomie.

Wycieczki

W naszej ofercie można znaleźć wycieczki jedno lub kilkudniowe do wielu wspaniałych miejsc, które kuszą swoim przeznaczeniem, historią atrakcjami kulturalnymi, rekreacyjnymi, sportowymi czy też przyrodniczymi. Jesteśmy także bywalcami wielu wydarzeń, odbywających się na przeróżnych arenach na terenie całego kraju. Ta oferta jest doskonała dla osób, które chciałyby w krótkim czasie doświadczyć cennych wrażeń, poznać nowych ludzi i miejsca.

Półkolonie letnie i zimowe

W okresie wakacji letnich dbamy o to, aby zapewnić dzieciom pozostającym w mieście lub też odwiedzających rodziny jak najwięcej atrakcji, tak aby swój wolny czas spędzały w ciekawy, aktywny i bezpieczny sposób. Jedną z takich form są półkolonie, podczas których wszystkie chętne dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty atrakcji na Krytej Pływalni i Stadionie Miejskim. Starannie przygotowany program półkolonii obejmuje: gry, zabawy, animacje, konkursy, seanse filmowe, turnieje gier multimedialnych, jednodniowe wyjazdy, elementy nauki pływania, zajęcia oswajające z wodą, bicie basenowych rekordów, spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów i instytucji, pokazy i szkolenia, warsztaty, a dla osób chętnych także możliwość podejścia do egzaminu na kartę pływacką.

Zimowe i letnie obozy rekreacyjno-sportowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nieco starszych dzieci i młodzieży, organizujemy także wyjazdowe obozy rekreacyjno-sportowe, zarówno zimowe jak i letnie. W trakcie ich trwania uczestnicy korzystają z lokalnych atrakcji, poznają nowe formy aktywności ruchowej takie jak np. windsurfing, jazda na nartach czy survival. Oprócz tego program przewiduje liczne urozmaicenia w postaci: chrztów obozowych, dyskotek, kuligów, ognisk, kina letniego, wizyt w aquaparkach i lunaparkach czy tez spotkań z ciekawymi osobami mieszkającymi w okolicy (podczas ostatniego obozu zimowego wyścigów psich zaprzęgów. W wyjazdy zaangażowana jest zawsze doświadczona, wykwalifikowana i odpowiedzialna kadra, ciesząca się zaufaniem zarówno rodziców jak sympatią samych uczestników. Najlepszą rekomendacją tych przedsięwzięć jest rosnące z roku na rok zainteresowanie.

Obozy przygotowywawcze

Kluby sportowe, które decydują się na przeprowadzenie obozów przygotowawczych w Barcinie mają do swojej dyspozycji nowoczesny Stadion Miejski z bieżnią, urządzeniami lekkoatletycznymi oraz pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią, Krytą Pływalnię z zespołem saun i wanien jacuzzi, trzy kompleksy boisk „Orlik” oraz szeroki zasób obiektów rekreacyjnych, takich jak stanica żeglarska Neptun połączona z wypożyczalnią rowerów i sprzętu wodnego pozwolą świetnie uzupełnić program obozowy.

 

Log in