Atrakcje
Zachęcamy do skorzystania z atrakcji i form spędzania czasu wolnego, które oferuje Stadion Miejski w Barcinie.
Obiekt jest przystosowany do treningu i organizacji zawodów sportowych w wielu dyscyplinach: posiada trybunę na 672 miejsca siedzące, która jest przystosowana także do potrzeb osób niepełnosprawnych, a widok na zieloną okolicę dodaje obiektowi dodatkowego klimatu. Główny punkt stadionu stanowi boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 105 x 68 metrów, które otaczają urządzenia lekkoatletyczne oraz funkcjonalny budynek zaplecza sportowego. Bliskość Krytej Pływalni, Hali Widowiskowo-Sportowej oraz Boiska „Orlik” sprawia, że jest to także idealne miejsce do organizacji obozów sportowych.

Prowadzimy szeroką ofertę zajęć fitness, dostosowanych do wieku i możliwości potencjalnych uczestników.
Nasz stadion to także idealne miejsce dla osób potrzebujących relaksu i zabiegów zdrowotnych – w naszym gabinecie masażu możecie skorzystać z oferty masażu wykonywanego przez wykwalifikowanych, doświadczonych i bardzo sympatycznych masażystów.

Urodzinki na stadionie
Urodziny każdego dziecka to czas na świetną zabawę, radość i przede wszystkim niezapomniane przyjęcie. Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji sprawi, że urodziny Twojej pociechy będą wspaniałym przeżyciem. Gwarantujemy fantastyczną atmosferę! Możemy obiecać, że urodzinki na stadionie zostaną miło zapamiętane nie tylko przez jubilata, ale i jego małych gości. Urodzinki dostępne są w trzech wersjach – to Ty decydujesz jak wyglądać będzie przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka!

Akcja idę i biegnę po rekord
W okresie od stycznia do września każdego roku Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji realizuje akcję „Idę i biegnę po rekord”. Akcja ma na celu propagowanie biegania i marszów Nordic Walking wśród społeczności lokalnej.

Biegacze oraz osoby uprawiające Nordic Walking z Barcina i okolicy mogą włączyć się do projektu polegającego na systematycznym uprawianiu wspomnianych form aktywności, podając na Stadionie Lekkoatletycznym w Barcinie na koniec każdego treningu ilość przebiegniętych kilometrów, mierzonych za pomocą służących do tego aplikacji. Akcja ma zachęcić wszystkich sympatyków biegania do jeszcze większej aktywności, a także zmotywować do podjęcia aktywności całe rodziny. Bieganie cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy chociażby ilość odbywających się w naszym Województwie biegów. Finał akcji odbywa się we wrześniu, a dla najsumienniejszych uczestników przewidziano nagrody.

Inicjatorem akcji jest Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zasady uczestnictwa są niezwykle proste: wystarczy posiadać chęć do biegania lub maszerowania z kijkami oraz aplikację służącą do mierzenia pokonanych odległości. Udział w akcji jest nieodpłatny, można w niej brać udział codziennie w godzinach otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Barcinie.