You are currently viewing Relacja – sekcja LA Gdańsk

Relacja – sekcja LA Gdańsk

• Post author:
  • Post category:Relacje

Podczas, gdy część zawodników sekcji lekkoatletycznej reprezentowała Barcin na biegach towarzyszących podczas II Miodowego Festiwalu Biegowego, pozostała część zbierała siły na start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Lekkiej Atletyce (KPO-POM). Mistrzostwa odbyły się 12 września na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Nasi lekkoatleci jak zawsze dali z siebie wszystko!

Podopieczni trenera Andrzeja Luzaka zdobyli na tej imprezie dwa brązowe medale: Julia Krysiak w skoku w dal (5.02m) oraz Jakub Zakopiec w skoku wzwyż (156cm PB). Zarówno Julia jak i Jakub uplasowali się na 4. miejscu w innych konkurencjach: Julia w wieloskoku (10.54m), natomiast Jakub w skoku w dal (5.83m PB).

Równie dobrze spisali się pozostali zawodnicy biorący udział w zawodach:

• Amelia Cholewińska – rzut dyskiem 25.40m PB oraz pchnięcie kulą 3kg 8.77m;
  • Julia Macina – rzut dyskiem 19.10m oraz pchnięcie kulą 3kg 9,72m;
  • Nicola Moritz – 100m 14.09s oraz skok w dal 4.40m;
  • Nikodem Robaczewski – 100m 12.28s oraz skok w dal 5.28m PB.

Postawa zawodników sekcji lekkoatletycznej działającej przy Barcińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. pozwoliła na zdobycie 11 punktów w rywalizacji, co uplasowało klub na bardzo wysokim 14 miejscu.