Orliki

O Orlikach

 

W Gminie Barcin funkcjonują cztery obiekty sportowe z szatniami i zapleczem socjalnym. Trzy z nich znajdują się w Barcinie: przy Szkole Podstawowej nr 1, przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz przy ul. Polnej, natomiast jeden kompleks obiektów sportowych „Orlik” położony jest przy Szkole Podstawowej w Piechcinie.
Obiekty posiadają boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne boisko do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.
Na zaplecze socjalne składają się: pomieszczenia dla trenera, magazynu sprzętu, toalety i szatnie. Obiekty są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oferta dla dzieci

 

Drużyna "Orlika"

Zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku szkolnym. Początki zajęć sięgają 2015 roku. Początkowo była to mała grupka uczniów SP nr 1 w Barcinie. Z upływem czasu zajęcia przyciągnęły coraz większą ilość dzieci i dziś w zajęciach uczestniczy blisko trzydziestu młodych adeptów piłki nożnej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 1,5 godziny i maja za zadanie przygotować dzieci do rozgrywek corocznej Małej Ligi Mistrzów, która odbywa się w trakcie wakacji letnich.

orlik orlik

Oferta dla dorosłych

 

Barcińska (Amatorska) Liga Orlika

Rozgrywki adresowane są do osób niezrzeszonych w klubach sportowych. W roku 2017 rozpoczęła się VII Edycja rywalizacji, w której udział co roku bierze blisko 120 zawodników. Więcej informacji na temat rozgrywek można znaleźć na stronie internetowej ligi: http://barcinskaligaorlika.futbolowo.pl/

orlik orlik

Barcińska Liga Tenisa Ziemnego

Rozgrywki zainaugurowano jesienią 2016 roku. Jest to pierwsza taka możliwość dla mieszkańców Gminy Barcin, jeśli chodzi o uprawianie tego sportu. Rozgrywki prowadzone są na dwóch orlikach – Przy SP nr 1 i SP nr 2 w Barcinie, rywalizacja toczy się w jednej kategorii – open. Liga cieszy się coraz większym zainteresowaniem, stąd też oryginalny system rozgrywek: w pierwszej fazie zawodnicy rywalizują ze sobą w dwóch grupach systemem każdy z każdym, następnie na podstawie osiągniętych wyników są oni dzieleni na trzy ligi. Mecze rozgrywane są w weekendy, zachęcamy wszystkich sympatyków tenisa ziemnego do śledzenia rozgrywek. Więcej informacji udziela Animator Sportu Jarosław Wiktorowski – tel. 697-629-177.

orlik

Terminarz

 

Orlik ZS Barcin (ul. Artylerzystów)  Orlik ZS Barcin (ul. Polna)  Orlik SP1 Barcin (ul. Plac 1-ego Maja) Orlik w Piechcinie (ul. 11-ego Listopada)

 

Log in