Stadion

Atrakcje

Zachęcamy do skorzystania z atrakcji i form spędzania czasu wolnego, które oferuje Stadion Miejski w Barcinie.
Obiekt jest przystosowany to treningu i organizacji zawodów sportowych w wielu dyscyplinach: posiada trybunę na 672 miejsca siedzące, która jest przystosowana także do potrzeb osób niepełnosprawnych, a widok na zieloną okolicę dodaje obiektowi dodatkowego klimatu. Główny punkt stadionu stanowi boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 105 x 68 metrów, które otaczają urządzenia lekkoatletyczne oraz funkcjonalny budynek zaplecza sportowego. Bliskość Krytej Pływalni, Hali Widowiskowo-Sportowej oraz Boiska „Orlik” sprawia, że jest to także idealne miejsce do organizacji obozów sportowych.
Prowadzimy szeroką ofertę zajęć fitness, dostosowanych do wieku i możliwości potencjalnych uczestników: od Klubu Pana Misia dla dzieci od 3 roku życia, poprzez Zumbę dla dzieci, fitness dla dorosłych aż po Aerobic Senior.
Nasz stadion to także idealne miejsce dla osób potrzebujących relaksu i zabiegów zdrowotnych – w naszym gabinecie masażu możecie skorzystać z oferty masażu wykonywanego przez trójkę niezwykłych masażystów.

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie

Boisko o wymiarach 105 x 68 metrów ze sztuczną nawierzchnią spełnia wymogi regulaminowe rozgrywek PZPN. Oprócz standardowych bramek o wymiarach 7,32 x 2,44 metra, na wyposażeniu znajdują się także dwie przenośnie bramki o wymiarach 5 x 2 metra, które pozwalają na urozmaicenie zajęć treningowych oraz organizację meczów mistrzowskich młodszych kategorii wiekowych. Płyta jest odpowiednio oświetlona – 34 reflektory zapewniają bardzo dobrą widoczność podczas zajęć w późnych godzinach wieczornych. Istnieje możliwość wynajęcia boiska na organizacje sparning/trening.

stadion sauny 1mć

Bieżnia

Tartanowa bieżnia posiada cztery 400 – metrowe tory okólne oraz sześć torów na prostej, pozwalających na rozgrywanie biegów na 60 i 100 metrów oraz biegu na 110 metrów przez płotki. Na wyposażeniu znajdują się także pałeczki dla sztafet, płotki, bloki startowe oraz sprzęt kaskadowy system pomiaru czasu z dwiema fotocelami i chronometrem.

stadion sauny 1m stadion sauny 2m

Urządzenia lekkoatletyczne

Skocznia do skoku w dal

Skocznia składa się z dwutorowej rozbieżni, dwóch belek do odbicia oraz zeskoczni wypełnionej piaskiem. Długość rozbieżni umożliwia swobodne rozwinięcie dużej prędkości. Możliwe jest oczywiście także wyznaczenie strefy odbicia.

stadion stadion

Skocznia do skoku wzwyż

Skocznia do skoku wzwyż ulokowana jest w zakolu stadionu położonym obok linii mety. Długość rozbiegu wynosi co najmniej 15 metrów. Na wyposażeniu znajduje się także stojak oraz poprzeczka.

stadion

Rzutnia do pchnięcia kulą

Rzutnia wykonana jest z cegły mielonej, oprócz tego trenujący mają do dyspozycji utwardzone koło i próg, które pozwalają na prowadzenie rzutów w odpowiedni sposób. Na wyposażeniu znajdują się kule o wadze: 2, 3, 4, 6, 6.8 oraz 7,26 kilogramów.

stadion

Gabinet masażu

Gabinet wyposażony jest w profesjonalne łóżko do masażu, a wnętrze dodatkowo wypełniają elementy dekoracyjne, lampy dodające atmosfery. Odpowiednie nagłośnienie pozwala na wyciszenie i oddanie się masażowi relaksacyjnemu. Masaże wykonuje trójka doświadczonych i niezwykle sympatycznych masażystów: Beata Kłosińska i Rafał Kuśnierz. W ofercie dostępnych jest osiem masaży różnego typu, które bez problemu można dostosować do swoich potrzeb.

stadion

Cennik gabinetu

Zajęcia fitness

Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje różnorodne zajęcia fitness w przestronnej, klimatyzowanej salce, dostosowane do najróżniejszych potrzeb i wieku. Zajęcia prowadzą doświadczeni i znani w regionie instruktorzy, którzy tworzą naprawdę wspaniałą atmosferę w trakcie ich trwania. Każda z proponowanych form ma świetny wpływ na samopoczucie, zdrowie i sylwetkę, a im regularniejsze jest nasze uczestnictwo w zajęciach, tym wymowniejszy jest wspomniany efekt. Na udział w tej formie nigdy nie jest za wcześnie, ani też za późno – zajęcia z elementami zabaw ruchowych prowadzimy dla dzieci od 3 roku życia, poprzez różnorodne formy zajęć fitness dla dorosłych, aż po wiek seniorski i równie popularny Aerobic Senior.

stadion

Terminarz salki fitness

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna pozwala na prowadzenie różnego rodzaju szkoleń, wykładów, warsztatów i zajęć w profesjonalny sposób – na jej wyposażeniu znajduje się rzutnik, interaktywna tablica, komputer oraz serwis kawowy. W układzie kinowym można przygotować spotkanie nawet dla 50 osób – ustawienie zależy od indywidualnych potrzeb klienta.

stadion

Terminarz sali konferencyjnej

Oferta dla dzieci

Urodzinki na stadionie

Urodziny każdego dziecka, to czas na zabawę, radość i przede wszystkim niezapomniane przyjęcie. Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji zamieni ten dzień w świetną zabawę i radość. Sprawimy, że urodziny Twojego dziecka odznaczać się będą niezwykłą atmosferą i zostaną miło zapamiętane nie tylko przez jubilata, ale i jego małych gości! Urodzinki dostępne są w trzech wersjach – to Ty decydujesz jak wyglądać będzie przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka!

stadion stadion stadion stadion

Klub Pana Misia

W każdą sobotę w godzinach 11:00-13:30 na Stadionie Lekkoatletycznym w Barcinie odbywają się zajęcia Klub Pana Misia, na które zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat ! Podczas 2,5 godzinnej zabawy gwarantujemy: potężną dawkę dobrej zabawy i radości dla Twojej pociechy, gry i zabawy z naszymi przesympatycznymi animatorkami, możliwość zdobycia przez Twoje dziecko nowych umiejętności i poznania nowych przyjaciół, a na deser - poczęstunek. Drodzy rodzice pamiętajcie też, że 2,5 godziny tych zajęć, oprócz wielkiej radości dla Twojego malucha - to także tyle samo czasu wolnego dla Was !

stadion stadion

Oferta dla dorosłych

Akcja idę i biegnę po rekord

W okresie od stycznia do września 2018 roku Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji realizuje akcję "Idę i biegnę po rekord". Akcja ma na celu propagowanie biegania i marszów Nordic Walking wśród społeczności lokalnej.

Biegacze oraz osoby uprawiające Nordic Walking z Barcina i okolicy mogą włączyć się do projektu polegającego na systematycznym uprawianiu wspomnianych form aktywności, podając na Stadionie Lekkoatletycznym w Barcinie na koniec każdego treningu ilość przebiegniętych kilometrów, mierzonych za pomocą służących do tego aplikacji. Akcja ma zachęcić wszystkich sympatyków biegania do jeszcze większej aktywności, ale i także zmotywować do podjęcia aktywności całe rodziny. Bieganie cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy chociażby ilość odbywających się w naszym Województwie biegów i ich uczestników. Finał akcji zaplanowano na lipiec, a dla najsumienniejszych uczestników przewidziano nagrody.

Inicjatorem akcji jest Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zasady uczestnictwa są niezwykle proste: wystarczy posiadać chęć do biegania lub maszerowania z kijkami oraz aplikację służącą do mierzenia pokonanych odległości. Udział w akcji jest nieodpłatny, można w niej brać udział codziennie w godzinach otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Barcinie: od poniedziałku do soboty w godz. 08:15-21:15.

stadion

Testy Coopera

Okazjonalnie na Stadionie Miejskim w Barcinie odbywają się sprawdziany biegowe, w których mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, które ukończyły 13 rok życia.

stadion

Terminarz

 

Płyta główna   Sala konferencyjna   Salka fitness

Regulamin i pliki do pobrania

 

Regulamin Zgłoszenie grupy zorganizowanej

 

Log in