Atrakcje
Serdecznie zapraszamy na Krytą Pływalnię w Barcinie, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu na terenie naszego województwa. Czeka tu na Was wiele atrakcji i pozytywnych doznań. Nasza pływalnia jest miejscem idealnym zarówno do wypoczynku w gronie najbliższych jak i indywidualnie. Mamy też świetne warunki do treningu i organizacji zawodów sportowych. Nasz obiekt odwiedza miesięcznie blisko 10 000 osób! Pływalnia jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – do ich dyspozycji mamy specjalną szatnię.

Rekreacja

Basen rekreacyjny:
Jest doskonałym miejscem do nauki pływania. Zamontowane w niecce atrakcje – wodne kaskady i gejzery – pozwalają doświadczyć hydromasażu, przyjemnie masują kręgosłup, pozwolą Państwu zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, wysiłku fizycznym lub treningu i pozytywnie wpłyną na Państwa samopoczucie. Są świetną propozycją jeśli szukacie pomysłu spędzenia czasu z rodziną i znajomymi. Zjeżdżalnia rodzinna, z której można zjechać wspólnie, z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym członkom Waszych rodzin.

– głębokość basenu rekreacyjnego – 130 cm
– temperatura wody – około 31°C

Brodzik dla dzieci
Brodzik to najbezpieczniejsze miejsce dla najmłodszych dzieci i dlatego stanowi on idealne miejsce do wodnych gier i zabaw dla wszystkich milusińskich. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest zjeżdżalnia – „Słonik”, będąca doskonałym miejscem do wspaniałej zabawy.

Wanny Jacuzzi:
Jacuzzi jest formą masażu wodnego. Ma właściwości relaksujące, działa odprężająco i rozluźniająco. Kąpiel w jacuzzi minimalnie podnosi ciepłotę ciała, przez co przyśpiesza przemianę materii. Jacuzzi nie tylko relaksuje, ale ma też właściwości prozdrowotne.

Strefa saun

To miejsce, w którym można nie tylko się odprężyć i zapomnieć o trudach i problemach, z którymi przychodzi się nam mierzyć, ale także doskonały wybór, jeśli chodzi o kwestie związane z zyskaniem energii do działania i zdrowiem.

Sauna fińska

temperatura wewnątrz osiąga nawet do 110°C
– pobudza aktywność układu krążenia
– polepsza procesy przemiany materii
– pobudza pracę serca
– ułatwia aktywność hormonalną
– powoduje efekt masażu mięśni, szczególnie w przypadku „łamania w kościach”
– przyzwyczaja organizm do zmian temperatur
– leczy schorzenia reumatyczne
– oczyszcza skórę
– uodparnia organizm

Sauna infrared:
– sauna bez pary, charakteryzująca się niską temperaturą powietrza (35-55°C)
– zamiast tradycyjnych pieców stosuje się ceramiczne promienniki podczerwieni, emitujące promieniowanie cieplne, które bezpośrednio oddziałują na skórę i ciało
– promienie IR (ciepło) wnikają do 4 cm w głąb ciała, co sprawia, że ciało poci się mocniej i traci o 250% więcej płynów niż w tradycyjnej saunie. Powstaje efekt pocenia się od wewnątrz – identyczny jak przy aktywnym uprawianiu sportu. Z organizmu wydalana jest nie tylko woda, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne

Łaźnia parowa:

– łagodna temperatura (40-50°C)
– bardzo wysoka wilgotność względna (dochodząca do 100%)
– stanowi prawdziwy masaż dla ciała, obniża napięcie mięśni i odpręża umysł
– kłęby pary penetrując skórę oczyszczają ją i regenerują. Skóra po kąpieli jest wyjątkowo gładka i miękka

Solarium

Sklepik

W naszym sklepie z artykułami pływackimi kupisz wszystko do wspaniałej zabawy w wodzie dla siebie i najmłodszych pływaków. W ofercie sklepu mamy nie tylko stroje basenowe, ale także akcesoria do pływania.

Polecamy całą gamę akcesoriów pływackich, między innymi:
– klapki
– okulary pływackie
– gogle
– maski do pływania
– czepki
– zatyczki do nosa
– zatyczki do uszu
– koła i pływaczki
– piłki plażowe
– kamizelki
– płetwy
– zestawy do nurkowania
– zabawki dmuchane
– ręczniki
– materace dmuchane
– płyn do okularów
– pieluchy HUGGIES
Posiadamy towar uznanych firm!

Oferta dla dzieci

Kryta pływania w Barcinie oferuje możliwość wzięcia udziału w różnego typu zajęciach i wydarzeniach, w których każde dziecko znajdzie coś dla siebie:

Nauka pływania:
Od kilku lat realizujemy zajęcia nauki pływania dla dzieci. Nasi instruktorzy posiadają bardzo duże doświadczenie w dziedzinie pracy z dziećmi i młodzieżą. Umiejętność pływania jest niezwykle przydatna, a zajęcia w wodzie wpływają korzystnie na zdrowie.

Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy, w zależności od poziomu zaawansowania.

Kurs nauki pływania dla dzieci obejmuje:

– opanowanie podstawowych czynności w wodzie (zanurzenie głowy w wodzie, otwieranie oczu pod wodą, opanowanie wydechu do wody, leżenie w wodzie na piersiach i na grzbiecie, poślizg na piersiach i grzbiecie)
– ćwiczenia wypornościowe (korek, meduza)
– elementy nurkowania,wykonywanie prostych skoków do wody
– opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych i górnych w podstawowych stylach pływackich (grzbietowy, klasyczny i dowolny)

Zapisy prowadzone są w kasie Krytej Pływalni – telefon kontaktowy (52) 352 71 55
Koszt zajęć nauki pływania – 34 zł/zajęcia
Koszt zajęć oswajania z wodą – 23 zł/zajęcia

Oferta dla dorosłych

Aqua aerobic oraz Aqua aerobic Senior
Aqua aerobik to forma aktywności posiadająca wiele zalet – ruch w wodzie ma znakomity wpływ na układ krwionośny i oddechowy, rozwój mięśni oraz zachowanie optymalnej sylwetki. Zajęcia można polecić każdemu – dzieciom, rodzicom czy dziadkom. Zajęcia są połączeniem gimnastyki korekcyjnej z aerobikiem i elementami pływania. Niewątpliwie trening ten godny jest polecenia wszystkim paniom ceniącym sobie sportową, smukłą sylwetkę.

O aktualne terminy zajęć można pytać w kasie pływalni – telefon 52 352 71 55.

Koszt zajęć Aqua aerobic – 16 zł/zajęcia
Koszt zajęć Aqua aerobic Senior – 12 zł/zajęcia

Nauka pływania dla dorosłych:
Realizujemy także zajęcia z nauki pływania dla dorosłych. Kurs obejmuje:

– opanowanie podstawowych czynności w wodzie (opanowanie wydechu do wody, leżenie w wodzie na piersiach i na grzbiecie, poślizg na piersiach i grzbiecie)
– opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych i górnych w podstawowych stylach pływackich (grzbietowy, klasyczny i dowolny)

Zapisy prowadzone są w kasie Krytej Pływalni – telefon kontaktowy (52) 352 71 55
Koszt zajęć – 44 zł/zajęcia

Oferta dla osób niepełnosprawnych

Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi nabór na zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Zajęcia prowadzone są metodą Hallwick’a. Jest ona rewelacyjną i unikalną metodą terapii wodnej i nauki pływania dla osób niepełnosprawnych, szczególnie z zaburzeniami pochodzenia neurologicznego, słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi. Koncepcja opiera się na przekonaniu, że zajęcia w wodzie niosą ze sobą ogromne korzyści, obejmujące wszystkie sfery życia człowieka, wpływając na rozwój fizyczny, społeczny, poznawczy i językowy. W trakcie terapii możliwe jest odkrycie i uruchomienie nowego potencjału ruchowego, niejednokrotnie większego w środowisku wodnym niż w warunkach na lądzie.