Aktualności

Remis w meczu ze Zdrojem Ciechocinek!

Dnia 02.11.2019 roku na Stadionie Miejskim przy ulicy Tężniowej 6 w Ciechocinku, rozegrany został mecz 13. kolejki V ligi - województwa Kujawsko-Pomorskiego w grupie II. #czerwonozieloni tego dnia przy dość niekorzystnej aurze rozgrywali mecz numer sześć na wyjeździe. Jak do tej pory żadnej ekipie w naszych rozgrywkach nie udało się kontynuować takiej passy jak naszym graczom. W pięciu kolejnych meczach wyjazdowych bez porażki - trzy zwycięstwa oraz dwa remisy. Tym razem miało być podobnie! Dębiarze przyjeżdżający do zdrojowego miasta Ciechocinek - byli zdecydowanym faworytem, a jak dobrze wiadomo.. być faworytem nie oznacza od razu meczu "z górki"! Piłkarze Zdroju od samego początku postawili mocne warunki. Grając wysoko linią defensywy nie pozwolili na wiele ani Bartłomiejowi Świątkowi, ani skrzydłowym - Leszkowi Wisz czy Jakubowi Trześniewskiemu. Gra skoncentrowana była głównie w środku pola. Więcej okazji do zdobycia bramki wykreowali sobie miejscowi, a to zaowocowało w 19 minucie gry golem autorstwa Jarosława Krzyżanowskiego, który bardzo dobrze wykorzystał lekkomyślność defensorów oraz moment złego zachowania golkipera Dębu Barcin. Niespełna dwie minuty później (21') nastąpiła bardzo szybka odpowiedź! Do głosu doszedł Łukasz Kaśków, który pokonał Michała Baryzę - dla przypomnienia Michał był zawodnikiem naszego klubu w poprzednim sezonie rozgrywkowych w A-klasie, w momencie awansu do ligi okręgowej). Od tej pory coś drgnęło! W 29 minucie po bardzo dobrej kontrze wyprowadzonej przez Hubert Ciszewskiego piłkę w sieci ulokował Mateusz Roman, który bardzo precyzyjnym strzałem nie dał szans Baryzie! Było 1:2! Końcówka pierwszej połowy nie należała do najlepszych w wykonaniu #czerwonozielonych.. W bardzo dużym zamieszaniu Kacper Żuchowski popisał się przytomnością umysłu i pokonał naszego bramkarza - Bartosza Kurowskiego. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:2! Druga połowa nie była atrakcyjna pod względem poziomu prezentowanej gry przez obie ekipy. Mimo to zarówno jedni jak i drudzy posiadali kilka okazji do tego by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Fakt podziału punktów zapewne cieszy ekipę Zdroju, który szuka punktów z uwagi na zajmowane miejsce w tabeli. Bez względu na wszystko dla Dębu Barcin był to "tylko" remis! W najbliższą sobotę (09.11.2019 roku) o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Jakuba Wojciechowskiego 10 w Barcinie kolejny mecz! Dębiarze zagrają przed własną publicznością, a rywalem będzie zespół Goplanii Inowrocław! Liczymy na przełamanie! #DĄBDOBOJU! #WAŁUJEMY! #AUUUUU!

Zdrój Ciechocinek vs. LKS Dąb / BOSiR Barcin 2:2 (2:2)
1:0 Jarosław Krzyżanowski (19')
1:1 Łukasz Kaśków (21')
1:2 Mateusz Roman (29')
2:2 Kacper Żuchowski (43')