Aktualności

Gminne derby dla czerwono-zielonych!

Dnia 06.10.2018 roku na Stadionie Piłkarskim w Piechcinie przy ulicy Radłowskiej 6, rozegrany został mecz VIII kolejki rozgrywek A-klasy - grupy II w województwie Kujawsko-Pomorskim. Zielono-czarni od początku spotkania mocno przycisnęli. Podopieczni Arkadiusza Zaleskiego pomimo faktu, że nie byli faworytem tego meczu postawili swoje warunki. Dębiarzom zatem nie było łatwo grać, zwłaszcza w środku pola. Inicjatywa leżała po stronie Zagłębia, które starało się za wszelką cenę jako pierwsze zdobyć gola. Najaktywniejszy po stronie gospodarze - Jakub Juszczyk - "kręcił" obrońcami. Nie przełożyło się to jednak bezpośrednio na wydarzenia boiskowe. Mimo tego broniący między słupkami, golkiper przyjezdnych - Robert Cieniak - miał sporo pracy. Druga połowa zdecydowanie była innym widowiskiem. Barcinianie od pierwszych chwil po gwizdku arbitra - Bartosza Kowalczyka - przystąpili do ataku. Momentami niedokładni, jednak pragnący zmienić styl gry jaki zaprezentowali w pierwszej odsłonie. Już w 55 minucie po zagraniu ręką przez jednego z defensorów Zagłębia, sędzia był zmuszony wskazać jedenasty metr boiska i zarządzić rzut karny! Pewnie wykonał go Daniel Nowakowski, który otworzył wynik meczu. Inicjatywa pozostała po stronie Dębiarzy, którzy notorycznie poszukiwali okazji do powiększenia przewagi. Sztuka ta udała się w 82 minucie! Gola na 0:2 strzelił niezawodny ostatnimi czasy - Leszek Wisz. Bramka ta była jego dziesiątym trafieniem w ostatnich czterech spotkaniach. Kilka minut później, po okresie zdecydowanej przewagi wynik ustalił Daniel Nowakowski, który rozegrał bardzo dobre zawody i był jednym z liderów drużyny. BOSiR/Dąb Barcin po tym zwycięstwie awansował na pozycję wicelidera rozgrywek, mając jeden mecz zaległy (z Victorią Kołaczkowo - 17.11.2018r., o godzinie 13:00).

Zagłębie Piechcin vs. BOSiR/Dąb Barcin 0:3 (0:0)
0:1 Daniel Nowakowski (55') - rzut karny
0:2 Leszek Wisz (82')
0:3 Daniel Nowakowski (90')

Zagłębie Piechcin wystąpiło w następującym składzie - trener: Arkadiusz Zaleski
Tomasz Kurczewski, Filip Gałązka (80' Krystian Lewandowski), Jakub Wojtacki, Miłosz Zieliński, Marcin Woźniak, Dawid Pawlak (55' Miłosz Orzechowski), Miłosz Orzechowski (75' Sławomir Woźniak), Krzysztof Dybalski (60' Mateusz Włoch), Kornel Popiołkiewicz, Amadeusz Kwiatkowski, Jakub Juszczyk

BOSiR/Dąb Barcin wystąpił w następującym składzie - trener: Waldemar Czarnecki
Robert Cieniak, Damian Lewandowski (82' Radosław Wisz), Marcin Zaleski, Hubert Prosianowski, Daniel Nowakowski (90' Jakub Jankowski), Filip Czerwiński, Bartłomiej Dreżewski, Łukasz Kaśków, Radosław Sulecki, Leszek Wisz (85' Brajan Byczyński), Konrad Wachowski (70' Mateusz Ostrowski)

Log in