Aktualności

Nie straszna nam Burza!

Dnia 29.09.2018 roku na Stadionie Miejskim w Barcinie rozegrany został mecz VII kolejki rozgrywek A-klasy - grupy II w województwie Kujawsko-Pomorskim. Dębiarze tego dnia występowali w roli zdecydowanego lidera, który w ostatnim czasie miał na rozkładzie Mikrusa Szadłowice (wygrana 2:5 na wyjeździe) oraz Noteć Gębice (wygrana 3:0 przed własną publicznością). Ekipa Burzy pod przewodnictwem Sławomira Winieckiego zapewne zadowolona byłaby z każdego wyniku, który dawałby gwarancje punktowe. Aby tak się stało, musieliby włożyć dużo serca - a to też nie gwarantuje nigdy niczego.. Pierwsze minuty były niczym wzajemne przyglądanie się poczynaniom - ustalanie własnej taktyki gry w oparciu o system przyjęty przez przeciwnika. Na pierwszą okazje trzeba było czekać aż do 21 minuty - wówczas lewą stroną zaatakowali gospodarze. Tuż przed boczną linią pola karnego padł Daniel Nowakowski, który zainicjował dość ciekawą akcję. Do piłki podszedł Radosław Sulecki, który ma dobrze "ułożoną nogę". Kilka chwil później było 1:0! Bramkę po ogromnym zamieszaniu zdobył Daniel Nowakowski - dotknął on jako ostatni futbolówkę, która zmierzała do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Stefańskiego. Goście już dwie minuty później zaatakowali groźnie - swoją okazję zmarnował Dariusz Lewandowski. Druga połowa przyniosła więcej zmian w grze obu zespołów. Zapewne to za sprawą wprowadzonych graczy na plac gry. Już 62' w polu karnym w sytuacji "sam na sam" powalony został Daniel Nowakowski. Arbiter był bezwzględny i podyktował "wapno"! Do piłki podszedł sam poszkodowany, który po chwili zmienił wynik na 2:0! Barcinianie zdominowali środek pola i zdecydowanie kontrolowali wydarzenia boiskowe. Na dodatek wejście Leszka Wisza ożywiło prawą flankę w naszym zespole. Jego błyskotliwość i kreatywność nawet w najtrudniejszych momentach potrafiła zaskoczyć rywala. Jedno z jego zagrań ostatecznie zakończyło się pięknym trafieniem - w 72 minucie! Czerwono-zieloni tego dnia z minuty na minutę nabierali ochoty do gry, na którą zresztą też patrzyło się z przyjemnością. Barcinianie dołożyli kolejną cegiełkę do tego by liczyć się w walce o stawkę jaką niewątpliwie jest awans do ligi okręgowej!

BOSiR/Dąb Barcin vs. Burza Nowa Wieś Wielka 3:0 (1:0)
1:0 Daniel Nowakowski (22')
2:0 Daniel Nowakowski (62') - rzut karny
3:0 Leszek Wisz (72')