Aktualności

Kolejna wygrana Juniorów Zagłębia Piechcin!

Dnia 29.04.2018 roku na Stadionie w Piechcinie przy ul. Radłowskiej rozegrany został mecz IV ligi okręgowej B1 Juniorów Młodszych w grupie II (RW). Drużyna z Jezior Wielkich przyjechała na mecz w dziesiątkę. Ten fakt postawił zespół gospodarzy w komfortowej sytuacji. W pierwszej połowie drużyna Zagłębia dominowała, jednak nie potrafiła wykończyć w odpowiedni sposób swoich okazji. W drugiej połowie zielono-czarni rzucili się do ofensywy! Obrona grała wysoko i musiała się bronić przed groźnymi kontrami przeciwnika. W drużynie wyróżniał się Amadeusz Kwiatkowski, który był wszędzie. Kapitan drużyny dźwigał ciężar gry na swoich barkach. Ataki w końcu zaprocentowały. W polu karnym padł Przemysław Liśkiewicz po tym jak został ścięty przez jednego z defensorów rywali. Do jedenastki podszedł kapitan gospodarzy - strzelec pierwszej bramki i pewnie wykonał "jedenastkę"! Chwilę po tym Mikołaj Domagalski źle porozumiał się z Dominikiem Nowakowski - golkiperem gospodarzy. Wówczas napastnik drużyny gości wykorzystał ich błąd, umieszczając futbolówkę po strzale z 5 metrów! Mając jedynie wiele do zyskania zespół Zagłębia rzucił się po raz kolejny do szaleńczego ataku. Goście bronili się do ostatnich minut, do momentu kiedy to Kwiatkowski podszedł do rzutu wolnego. Podjął słuszne ryzyko - z odległości 30 metrów uderzył pod poprzeczkę - nie do obrony! Radości nie było końca! Podopieczni Jakuba Juszczyka wygrali mecz 2:1 i awansowali na pozycję lidera rozgrywek w tabeli!

Zagłębie Piechcin vs. Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie 2:1 (0:0)
1:0 Amadeusz Kwiatkowski (65')
1:1 Adam Kozłowski (66')
2:1 Amadeusz Kwiatkowski (80')