Aktualności

Minimalna porażka Zagłębia z Pogonią Mogilno!

Dnia 08.04.2018 roku na Stadionie Miejskim przy ul. Adama Mickiewicza 42 w Mogilnie rozegrany został mecz IV ligi okręgowej B1 Juniorów Młodszych w grupie II (RW). Miejscowa Pogoń Mogilno na własnym obiekcie przyjmowała Zagłębie Piechcin. Przyjezdni od samego początku naciskali na defensywę Mogilnian. Po niewykorzystaniu dwóch dogodnych okazji, zespół prowadzony przez Jakuba Juszczyka, złapał słabszy moment w meczu. Wówczas gospodarze doszli do głosu i strzelili dwie bramki w ciągu trzech minut. Najpierw w 23 minucie gry Bartosz Pułkownik umieścił futbolówkę w siatce z najbliższej odległości, a następnie po faulu z polu karnym w 25 minucie gry, gola strzelił Jan Lukstaedt. Nie mając nic do stracenia, zespół Zagłębia rzucił się do ataku. Niestety każda z okazji została z marnowana. Tuż po przerwie z rzutu wolnego w poprzeczkę pocelował Błażej Wiktorowicz. Następnie Jakub Wojtacki pokonał golkipera Pogoni, ale jak się okazało, znajdując się na pozycji spalonej - bramka zatem nie została uznana. Dopiero w 70 minucie Kacper Chełminiak zmienił wynik meczu na 1:2 po wspaniałym dośrodkowaniu, koncertowo grającego Błażeja Wiktorowicza. Do ostatniego gwizdka arbitra zabrakło czasu, aby wyrównać stan meczu, a co za tym idzie - wrócić do domu choć z jednym punktem.

Pogoń Mogilno vs. Zagłębie Piechcin 2:1 (2:0)
1:0 Bartosz Pułkownik (23')
2:0 Jan Lukstaedt (25')
2:1 Kacper Chełminiak (70')