Aktualności

III lokata Orlików 2007 w Żninie!

Dnia 25.02.2018 roku w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbył się halowy turniej piłki nożnej - Orlików 2007 - organizowany przez zespół Jezioraka Żnin. Zaproszenie gospodarzy odpowiedziało aż dziesięc zespołów - BOSiR/Dąb Barcin, Gwiazda Bydgoszcz, Noteć Łabiszyn, LKS Mieścisko, Unia Janikowo, Dragon Janowiec Wielkopolski oraz po dwie ekipy Calcio Wągrowiec oraz Mieszka Gniezno. Po kilku słowach otwarcia i uprzednim losowaniu grup, nasz zespół został przydzielony do grupy B, gdzie rozegrał pięć spotkań. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem, w jednym nastąpił podział punktów, natomiast w jednym meczu nasi młodzi adepci musieli odebrać lekcję futbolu od bardziej doświadczonych kolegów.

BOSiR/Dąb Barcin vs. Calcio I Wągrowiec 1:1
BOSiR/Dąb Barcin vs. Unia Janikowo 2:0
Jeziorak Żnin vs. BOSiR/Dąb Barcin 0:2 
BOSiR/Dąb Barcin vs. Dragon Janowiec Wlkp. 2:0
BOSiR/Dąb Barcin vs. Mieszko II Gniezno 0:2

Mieszko I Gniezno vs. BOSiR/Dąb Barcin 1:1, karne: 6:5
Mieszko II Gniezno vs. BOSiR/Dąb Barcin 0:1

W kolejnej fazie turnieju, w półfinale - Orlicy z Barcina zagrali z zespołem Mieszko I Gniezno. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Zatem do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzeba było rozegrać serię rzutów karnych. Tutaj ekipa prowadzona przez Mateusza Kranza niestety minimalnie uległa i pozostało jej granie w tzw. "małym finale" z Mieszkiem II Gniezno. Była to druga potyczka w tym samym turnieju. Dla przypomnienia w eliminacjach grupowych gracze z Gniezna okazali się lepsi. Tym razem czerwono-zieloni wzięli rewanż i wygrali 1:0! Co za tym idzie, trzecia lokata w Żnińskich zawodach należała do podopiecznych Mateusza Kranza!

BOSiR/Dąb Barcin zagrał w następującym składzie - opiekun: Mateusz Kranz
Wojciech Jurek, Krystian Kuźnik, Jakub Zakopiec, Tomasz Kołodziejski, Joachim Kowalski, Kacper Świtalski, Olivier Gabryszak, Jakub Jurek, Michał Grochal, Krzysztof Kotlarek oraz Oskar Olejnik

Log in