Aktualności

19.12.2017 Turniej FIFA18

            Dnia 19.12.2017 roku na Stadionie Miejskim w Barcinie odbył się Świąteczny turniej w FIFA18. W turnieju, brało udział 16 osób, przed rozpoczęciem zawodów odbyło się losowanie drużyn. Turniej składał się z czterech grup po cztery zespoły, zawodnicy grali w systemie każdy z każdym. Do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. W grupie A najlepszy okazał się Dawid Zieliński grający Juventusem Turyn, a drugie miejsce zajął Piotr Nadzieja grający Arsenalem Londyn. Grupa B była najbardziej emocjonująca i do ostatniego meczu ważyły się losy wyjścia z grup. Ostatecznie najlepszym graczem okazał się Joachim Nowicki grający SSC Napoli, z drugiego miejsca cieszył się Konrad Wachowski prowadzący zespól FC Schalke 04. Z kolei Gracjan Grzeszak został zwycięzcą grupy C, a drugie miejsce zajął Mateusz Roman grający Borussią Dortmund. W grupie D prym wiódł Bartłomiej Szmyt który grając Chelsea F.C zajął pierwsze miejsce natomiast drugim zespołem, który awansował był Olympique Marsylia.
            Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na fazę pucharową. Pierwszą parę ćwierćfinałową tworzyli Juventus Turyn oraz Olympique Marsylia. W pojedynku górą okazała się Olympique Marsylia wygrywając 2-1, i tym samym Daniel Janus awansował do półfinału. W drugim ćwierćfinale zmierzyli się SSC Napoli i Borussia Dortmund, po bardzo zaciętym pojedynku SSC Napoli musiało uznać wyższość Borussi Dortmund sterowanej przez Mateusza Romana 2-3 . Kolejnym pojedynku na szczeblu ćwierćfinału spotkały się Bayern Monachium oraz Arsenal Londyn, wynik końcowy 4-0 dla Bawarczyków prowadzących przez Gracjana Grzeszaka. Ostatnią parą ćwierćfinałową tworzyli Chelsea F.C i FC Schalke 04. Pojedynek pomiędzy Bartłomiejem Szmytem a Konradem Wachowskim zakończył się na korzyść ekipy Bartłomieja Szmyta Chelsea F.C 1-0 i tym samym awansował do półfinału.
            Po zmaganiach ćwierćfinałowych przyszedł czas na półfinały, a więc w pierwszym półfinale zmierzyły się ekipy Olympique Marsylia i Borussi Dortmund, pojedynek był bardzo emocjonujący a, Mateusz Roman musiał uznać wyższość Daniela Janusa, który wygrał 2-0 i tym samym awansował do finału. W drugim półfinale spotkały się ekipy Bayernu Monachium oraz Chelsey F. C. pojedynek był bardzo zacięty czego dowodem jest wynik 1-1 i tym samym o wyłonienie zwycięscy, potrzebowaliśmy dogrywki lecz ona też nie przyniosła finalisty, więc mecz rozstrzygały rzuty karne, a w nich lepiej sobie radził Bartłomiej Szmyt który triumfował 4-2 nad Gracjanem Grzeszakiem i tym samym znalazł się w finale.         
            W Finale spotkał się Daniel Janus z Olympique Marsylia oraz Chelsea F.C pod dowództwem Bartłomieja Szmyta. Mecz nie zawiódł i emocje były do samego końca, gdzie do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy rzutów karnych. W serii jedenastek okazał się lepszy Bartłomiej Szmyt który pokonał Daniela Janusa 4-3 i tym samym otrzymał główną nagrodę jaką była koszulka Legi Warszawa wraz z podpisami piłkarzy oraz nagroda pieniężna. Daniel Janus za drugie miejsce zainkasował nagrodę pieniężną. Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.                

Log in