Aktualności

Mecz z okazji "Dni Bezpieczeństwa" na remis!

Dnia 05.06.2018 roku na Stadionie Miejskim przy ulicy Jakuba Wojciechowskiego 10 w Barcinie rozegrany został międzyzakładowy mecz piłki nożnej z okazji "Dni Bezpieczeństwa Lafarge Holcim". Tego słonecznego dnia na placu gry zaprezentowali się nam gracze firmy Mapei oraz Lafarge. Stanisław Sobczyk - gospodarz imprezy rozpoczął od przywitania oficjeli przybyłych specjalnie na to spotkanie: Burmistrza Barcina - Michała Pęziaka, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Barcinie - Krystyny Barteckiej oraz gości specjalnych: Dyrektora ds. sprzedaży w Lafarge - Martę Florczak, Dyrektora ds. finansów w Lafarge - Dawida Robaka, Dyrektora Zakładu Produkcyjnego z Małogoszczy (Lafarge) - Jacka Patyka, Dyrektora ds. infrastruktury w Lafarge - Krzysztofa Suchorza, Dyrektora Generalnego w Polsce (Mapei) - Artura Ołubka, Dyrektora Zakładu Produkcyjnego Mapei z Gliwic  - Władysława Pawelca oraz Dyrektora Zakładu Produkcyjnego Mapei z Barcina - Andrzeja Prymasa. Po kilku słowach przedwstępu sędzia główny rozpoczął spotkanie! Pierwsze minuty bardzo zachowawcze w wykonaniu obu ekip, które specjalnie nie szturmowały bramki rywali. Dopiero w okolicach 15 minuty gry Lafarge zdołało zagrozić bramce strzeżonej przez Piotra Mikołajczaka. Ten znów bardzo przytomnie zachował się, piąstkując piłkę nad poprzeczkę. Mimo stworzonej sytuacji bramkowej przez zielono-białych, to właśnie Mapei po strzale Dariusza Rembisza wyszło na prowadzenie. Kilka chwil później wynik zmienił Tomasz Kulik, który podwyższył na 0:2! Pierwsza połowa zdominowana przez piłkarzy Mapei zakończyła się sprawiedliwie 0:2! W drugiej odsłonie, jak natchnieni, gospodarze meczu zabrali się do odrabiania strat! Już kilka minut po przerwie było 1:2! Bramkę kontaktową zdobył Michał Werner. Na popisy tego młodego gracza nie trzeba było długo czekać. Już w 50' doprowadził do remisu 2:2! A minutę później dał upragnione prowadzenie Lafarge! Szybka i przytomna decyzja Mapei miała miejsce w 53 minucie, kiedy to piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Grzegorz Kardacki ratując remis dla Mapei! Wynik nie uległ już zmianie i tak, mecz nie pozostał rozstrzygnięty. Wartym uwagi jest również fakt, że w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Udział w nim wzięli przedstawiciele obu firm - Dawid Robak, Jacek Patyk i Krzysztof Suchorz ze strony Lafarge oraz Artur Ołubek, Władysław Pawelec i Andrzej Prymas ze strony Mapei. W trzech seriach po trzy strzały każdy, lepsi o jedną bramkę okazali się przedstawiciele firmy Mapei. Zwieńczeniem imprezy było wymienienie się nagrodami - piłkami, szalikami reprezentacyjnymi, oraz innymi gadżetami sportowymi. Dla wszystkich uczestników meczu i ich rodzin, zaproszonych gości, oficjeli oraz kibiców przygotowany został poczęstunek w postaci grochówki oraz ciepłej kiełbaski z grilla.

Lafarge Holcim vs. Mapei 3:3 (0:2)
0:1 Dariusz Rembisz (20')
0:2 Tomasz Kulisz (29')
1:2 Michał Werner (37')
2:2 Michał Werner (50')
3:2 Michał Werner (51')
3:3 Grzegorz Kardacki (53')